2. - Испания
  3. Виляреал надви Волфсбург на „Емиратс Къп” (+ ВИДЕО)

Виляреал надви Волфсбург на „Емиратс Къп” (+ ВИДЕО)

Вторият двубой тази вечер е между Арсенал и Лион

Виляреал започна с победа участието си на традиционния приятелски турнир „Емиратс Къп”. Испанският тим се наложи с 2:1 над Волфсбург в първия мач от надпреварата. Всички голове в срещата паднаха преди почивката.

„Жълтата подводница” откри резултата още в 8-ата минута, когато Марио Гаспар се разписа с изключителен удар с левия крак, оплитайки топката в горния десен ъгъл на вратата на „вълците”.

Само две минутки по-късно обаче резултатът бе изравнен. Звездата на Волфсбург Кевин Де Бройне изведе отлично по десния фланг Даниел Калигури, който успя да направи уникално извеждащо подаване към Перишич, с което „го задължи” да вкара за 1:1.

В 17-ата минута Лейва отново изведе испанците напред, след като се възползва от добро извеждащо подаване на Лео Баптищао. След почивката нови голове не паднаха.

По-късно тази вечер е другият двубой от турнира между домакините от Арсенал и френския Лион.

Испански национал обясни защо Ямал е по-добър от Винисиус

Европейският шампион смята, че Ламин Ямал има предимство пред Винисиус

Ла Лига с тежка санкция за Атлетико

Ръководството на Атлетико (Мадрид) ще трябва да плати глоба от 45 000 евро, а част от юнжната трибуна на "Уанда Метрополитано" ще бъде затворена за мачовете с Леганес, Лас Палмас и Алавес.

Атлетик (Билбао) прекъсна победната си серия след нелепа издънка срещу Севиля (ВИДЕО)