2. - Испания
  3. Валенсия разпиля Елче в местното дерби (ВИДЕО)

Валенсия разпиля Елче в местното дерби (ВИДЕО)

„Прилепите” биха с 4:0 и се приближиха до лидерите преди „Ел Класико”

Валенсия се наложи с категоричното 4:0 при визитата си на местния съперник Елче от XXVIII кръг на испанската „Ла Лига”.

Бившият играч на Левски Гари Родригес бе титуляр за гостите, но напусна терена в 75-ата минута.

През първото полувреме мачът бе равностоен, но атаките на Валенсия бяха по-опасни.

Два гола на Пако Алкасер бяха отменени заради засади, но в 44-ата минута "прилепите" все пак откриха резултата. Тогава Софиан Фегули стреля от малък ъгъл, а Андре Гомеш се разписа от добавка.

След почивката гостите не оставиха съмнение в преимуществото си и удвоиха аванса си още в 56-ата минута, когато Алкасер вкара отблиз за 2:0.

В 71-ата минута пък Енцо Роко си отбеляза автогол след прострелно центриране на Антонио Бараган, а в добавеното време на мача Отаменди вкара с глава след корнер и оформи крайното 0:4.

Така Валенсия записа седми пореден мач без загуба и остана на третото място, като вече има 60 точки, с 5 по-малко от лидера Барселона и с 4 от втория Реал (Мадрид). Елче е на 15-а позиция с 27 точки от 28 мача.