2. - Испания
  3. Изненадите продължават – Севиля аут от Лига Европа

Изненадите продължават – Севиля аут от Лига Европа

Испанците напуснаха международната сцена след мач с 11 жълти и 1 червен картон

Изненадите в плейофните двубои за влизане в групите на Лига Европа от тази вечер продължават с пълна сила. След Рома и Селтик, Севиля се прости с изявите си на международната сцена. Испанците завършиха наравно 1:1 домакинското си срещу Хановер, но отпадна след поражението в първия двубой с 1:2.

Двубоят бе наситен с много грубости и Севиля завърши срещата с човек по-малко заради червен картон на Медел. Главният съдия наистина имаше много работа и освен това показа 11 жълти картона.

Гостите от Германия откриха първи резултата в 23-ата минута след гол на Абделауе. Малко по-късно равенството бе възстановено, но благодарение отново на играчите на Хановер. В 37-ата минута Погатец си вкара автогол съживи надеждите на Севиля, но до повече голове така и не се стигна.