3. Забележителен обрат на Леверкузен срещу Щутгарт

Забележителен обрат на Леверкузен срещу Щутгарт

Волфсбург надви трудно новак, неприятни домакински загуби за Майнц и Хановер

Байер Леверкузен навакса два гола пасив у дома за втори път в рамките на тази седмица и направи забележителен обрат за 4:3 срещу Щутгарт в 10-ия кръг на Бундеслигата. И седемте гола паднаха през втората част, а това се случва само четири дни след 4:4 с Рома в Шампионска лига.

Харник и Дидави дадоха ударен аванс на Щутгарт от 2:0 с точни удари в 50-ата и 54-ата минута. Карим Белараби върна веднага един гол в 57-ата минута, но след час игра Лукас Руп направи 3:1 за „Мерцедесите”.

След 10 минути затишие „аспирините” изравниха с две свектавични попадения, както сториха и срещу Рома. Бьониш намали на 2:3 в 70-ата минута, а още в следващата Хавиер Ернандес изравни - 3:3.

Драмата не спря дотук и Ахмед Мехмеди, който донесе точката в Шампионска лига, този път заби победното попадение в 89-ата минута за 4:3.

Победата е четвърта поредна за Байер у дома срещу този съперник.

Волфсбург изкова труден успех с 1:0 като гост на новака Дармщад.

Даниел Калиджури влезе на смяна вместо Дракслер четвърт час преди края и само три минути по-късно вкара победния гол след пас на Макс Крузе за третата поредна победа на „вълците” във всички турнири.

Тодор Неделев за пореден път не беше в групата на Майнц при неприятното домакинско поражение с 1:3 от Вердер.

Антони Южа вкара две бързи попадение за „Бременските музиканти” в края на първата част, а Бартелс тотално шокира Майнц с трети гол в секундите преди края на първата част.

Майнц така и не успя да се отърси от трите получени гола в рамките на 9 минути и успя да стигне само до почетен гол на Муто в самия край.

Хановер падна с 1:2 от Айнтрахт (Ф) у дома, въпреки че поведе.

Клаус зарадва „HDI Арена” в 51-ата минута, но Марк Стендера обърна мача с голове в 57-ата и 65-ата минута.

Така лошата серия на Хановер у дома продължава – само една победа и цели четири загуби.

9 -1 Хамбургер 10 4 2 4 9:13
Айнтрахт с четвърта поредна победа в Бундеслигата, надделя над Холщайн Кил като гост (ВИДЕО)