3. Яловият Вердер не успя да бие като домакин Хановер - 0:0

Яловият Вердер не успя да бие като домакин Хановер - 0:0

Отборът на Вердер (Бремен) показа с играта си при нулевото равенство с Хановер, двубой от 5-ия кръг на Бундеслигата, че не може да се бори за нещо значимо през този сезон.

Момчетата на Томас Шааф тотално се изложиха пред хилядите си привърженици на собствения си "Везерщадион". Бременчани показаха отново голова немощ, нещо което им бе непознато в предишните няколко години.

Притеснителното в случая е, че защитата на домакините отново бе изключително слаба. За това говори фактът, че футболистите на Хановер имат в актива си цели 10 точни удара към стража на домакините Тим Вийзе. Вердер пък има 13 удара в актива си към вратата на гостите, но нито един не успя да влезе в мрежата на Хановер.

Бременчани имаха шансове да открият резултата още във 2-ата минута, но ударът на Торстен Фрингс бе неточен. Следващото по-опасно положение пред вратата на гостите през първото полувреме бе пропилято от Клаудио Писаро в 43-ата минута.

През втората част пропуски за Вердер направиха Себастиян Бьониш, Тим Боровски, Налдо, Марко Марин, Месут Йозил и Писаро. Гол обаче така и не падна.

Футболистите на Хановер обаче също си имаха своите шансове. Те можеха да открият резултата още в 6-ата минута, но ударът на Иржи Щайнер бе неточен. Чехът имаше още няколко възможности по-време на мача, но така и не успя да вкара.

След този двубой. Вердер заема 5-ото място в класиранети с 8 точки, докато Хановер е на 11-а позиция с 5 точки.

Вердер и Борусия (Дортмунд) завъртяха 0:0 за първи път от 23 години насам (ВИДЕО)