3. Всички отбори от Първа Бундеслига продължават напред за Купата

Всички отбори от Първа Бундеслига продължават напред за Купата

Резултатите от играните до момента двубои от първия кръг на турнира

Отборите от първа Бундеслига записаха успехи в първия кръг от Купата на Германия. Кьолн, Левркузен, Айнтрахт, Шалке и Вердер се поздравиха с чисти победи, а Волфсбург допусна едно попадение във вратата си при победата с 4:1 над Щутгертер Кикерс. Най-тежък мач имаше Вердер, който 102 минути не успя да превземе вратата на Вюрцбург Кикерс. Антъни Уях даде аванс на своя тим в първото 15-минутно продължение, а в 108-ата минута Фин Бартелс оформи крайния резултат.

Най-голямата изненада в първия кръг поднесе отборът от регионалните групи Виктория Кьолн, който отстрани с 2:1 втородивизионния Юнион Берлин. Гостите поведоха в края на първото полувреме чрез попадение на Колин Куанер, но през второто полувреме двубоят претърпя пълен обрат и Виктория Кьолн стигна до успеха след голове на Вундерлих (68`) и Реймеринк (74`).

Ерцгебирге Ауе, чийто треньор е българинът Павел Дочев също продължава напред в турнира, след като се наложи с 1:0 над Гройтер Фюрт.

Ето и всички резултати от играните до момента мачове от първия кръг за Купата на Германия:

21:30 Холщайн - Щутгарт

Айнтрахт с четвърта поредна победа в Бундеслигата, надделя над Холщайн Кил като гост (ВИДЕО)