3. Волфсбург се приближи до Европа, Фрайбург с домакински успех (видео)

Волфсбург се приближи до Европа, Фрайбург с домакински успех (видео)

Отборите на Хофенхайм и Хановер 96 не си отбелязаха голове и завършиха при нулево равенство

Отборът на Волфсбург постигна домакинска победа с 1:0 над тима ка Кьолн в мач от 18 кръг на немската Първа Бундеслига. Домакините се поздравиха с успеха благодарение на гол на Себастиан Полтер през втората част и по този начин се приближиха на три точки от последната позиция в класирането, даваща право на участие в евротурнирите.

През първото полувреме чистите голови ситуации пред двете врати почти липсваха. Удари на Кристиан Траш и Чеол Коо претърпяха неуспех, а за гостите Лукас Подолски бе най-активен с един отразен от вратаря шут. Секунди преди края на първите 45 минути Траш и Виейриня опитаха да застрашат вратата на "козлите", но до гол на "Фолкваген арена" не се стигна.

Втората част бе по-интересна с оглед на по-високото темпо на игра. В 78-та минута Траш асистира на Себастиан Полтер, който откри резултата. Впоследствие се оказа, че голът на Полтер е единствен в срещата и подсигури трите точки на домакините. След успеха Волфсбург са на 9-та позиция с 23 точки, докато Кьолн е на 11-то място с актив от 21 т.

В друг двубой от 18-ти кръг на Бундеслигата Фрайбург победи с минималното 1:0 гостите от Аугсбург. Отборът на Фрайбург, който се представя доста слабо като домакин, стигна до гол чак в 88-та минута, когато точен бе Матиас Гинтер след подаване на Микаел Лумб. Т

Трудният успех на "Баденова Щадион" позволи на домакините да се отлепят от последната позиция в класирането и вече имат 16 точки, нареждайки се на предпоследното място. Аугсбург от своя страна има само 15 пункта и вече е последен.

Отборите на Хофенхайм и Хановер разочароваха зрителите на стадион "Райн Некар Арена", завършвайки при нулево равенство. Двубоят бе много равностоен и заслужено тимовете спечелиха само по точка пред очите на 25 хиляди зрители.

След равенството Хановер е на 7-та позиция в таблицата на класирането с 24 точки, докато Хофенхайм е 8-ми с актив от 23 т.

Айнтрахт с четвърта поредна победа в Бундеслигата, надделя над Холщайн Кил като гост (ВИДЕО)