3. Волфсбург с класика при гостуването си на Арминия

Волфсбург с класика при гостуването си на Арминия

Отборът на Волфсбург продължава да изненадва всички, които следят отблизо немската първа Бундеслига. Този път „вълците” победиха с класическото 3:0 като гост отбора на Арминия (Билефелд). Възпитаниците на Феликс Магат показват отличен футбол и вече са само на точка от първото място.

Още от самото начало на мача се видя, че на терена ще има само един отбор – този на Волфсбург. Гостите започнаха да атакуват още от първите минути и можеха да стигнат до откриването на резултата, но удар на Дзеко бе спасен от стража на домакините. „Вълците” продължиха да бъдат по-активният тим на терена и стигнаха до попадението в 19-ата минута, когато Кристиан Гентнер стреля с левия крак от около 15-ина метра и прати топката в горния ляв ъгъл. Малко след това Мисимович можеше да удвои аванса на своя тим, но ударът му премина встрани от целта. В самия край на полувремето удар на Вишнярек бе спасен от стража на Волфсбург, като с това се изчерпва и всичко по-интересно, сътворено от Арминия.

Волфсбург стоеше по-добре на терена и през втората част. В 58-ата минута „вълците” логично стигнаха до нов гол, а този път негов автор бе бразилецът Графите, който се намира в отлична форма. Графите стреля силно по земя по диагонал и прати топката в долния десен ъгъл за 0:2. С този гол гостите на практика решиха крайния изход от двубоя и срещата вече се доиграваше. Не така мислеше обаче резервата в състава на Феликс Магат – Ашкан Дежада, който буквално се разхождаше из отбраната на домакините. Три минути преди края на срещата Дежада матира стража на Арминия за трети път с хубав удар от границата на наказателното поле, с което оформи и крайното 0:3.

Така с този успех Волфсбург е на трета позиция с актив от 48 точки, колкото има и вторият Байерн, но головата разлика на „баварците” е по-добра от тази на „вълците”. Лидерът Херта пък е само на точка от своите преследвачи. Арминия от своя страна остава на последното спасително 15-о място с актив от 24 точки.

Вердер и Борусия (Дортмунд) завъртяха 0:0 за първи път от 23 години насам (ВИДЕО)