3. Волфсбург измъкна победата като гост на Майнц (видео)

Волфсбург измъкна победата като гост на Майнц (видео)

Фрайбург и Нюрнберг с равенство 1:1

Отборът на Волфсбург успя да победи трудно с 1:0 домакините от Майнц 05. През по-голямата част от двубоя домакините владееха инициативата, но "вълците" удариха с гол на Симон Кяер в 82-та минута. В друг сблъсък от 19 кръг на немската Бундеслига Фрайбург и Нюрнберг спечелиха по една точка след равенство 1:1.

Първата част на двубоя на стадион „Брушвег” бе много равностойна и завърши без голове. Двата отбора търсеха гола, но удари на Андре Шурл, Сами Алаги и Марсел Рис от тима на домакините не срещнаха целта.

За Волфсбург се отличиха с по-висока активност Диего, Графите, както и Марио Манджукич. Все пак опитите им да поразят вратата на Майнц, които са втори в класирането, не сполучиха.

Второто полувреме започна с удар в 47-та минута на Марсел Шафер от Волфсбург Марсел Шафер, но изстреляната топка мина покрай вратата на стража на Майнц – Мюлер. Последва отговор от страна на домакините с шутове на Рис,  Алаги и Новески, които бяха неуспешни.

В следващите минути Майнц натисна съперника си и направи няколко опасни атаки чрез Юген Полански и Адам Залай, но топката така и не влизаше във врата на „вълците”. В 75-та минута Графите отправи точен удар към врата на Майнц, но той бе спасен.

В 82-та минута на сблъсъка, малко нелогично, Волсфбург поведе. Голът с глава от непосредствена близост до врата на домакините бе дело на Симон Кяер, след асистенция на Диего. След попадението веднага последва смяна в тима на домакините с цел засилване на офанзивата. На мястото на Малик Фатхи влезе Андреас Иваншитц.

Все пак до края на срещата Майнц не можа да промени резултата в своя полза и двубоят завърши с победа с 1:0 в полза на Волфсбург. След спечелените три точки „вълците” се изкачиха на 11-то място с 23 точки, а Майнц вече са четвърти в класирането с 33 точки.

В друг двубой от кръга в Бундеслигата Фрайбург и Нюрнберг завършиха наравно 1:1. Домакините поведоха чрез Йоханес Флум в 32-та минута, но Шибер изравни на „Баденова Щадион” в 56-та минута. След хикса Фрайбург се нареждат на 7-мо място с 30 точки, докато Нюрнберг са 12-ти в класирането с 23 точки.

Айнтрахт с четвърта поредна победа в Бундеслигата, надделя над Холщайн Кил като гост (ВИДЕО)