3. Вердер се добра до точката

Вердер се добра до точката

Българският талант Илия Груев-младши отново не попадна в групата

Айнтрахт (Франкфурт) поведе на Вердер (Бремен) с 2:1 в 88-ата минута, но не съумя да задържи преднината си и в крайна сметка позволи на гостите да вкарат за крайното 2:2 в последната среща от 7-ия кръг на Бундеслигата.

Така и двата тима останаха с по една победа в последните си четири срещи в германския шампионат и са в средата на класирането.

Домакините бяха по-активният отбор и до последно търсеха успеха, който щеше да бъде заслужен. В последната минута обаче Макото Хасебе фаулира Дейви Клаасен в наказателното поле и Милот Рашица донесе точката за Вердер.

Преди това Айнтрахт беше успял да осъществи обрат, след като Клаасен вкара за 1:0 за тима от Бремен в 27-ата минута. Себастиан Роде (55) изравни с красиво попадение, след което се заигра основно пред наказателното поле на съперника.

Натискът на “орлите” доведе до опасно засичане на Гонсало Пасиенсия в 88-ата, след което Иржи Павленка не се намеси добре и Андре Силва реализира за 2:1. Радостта на домакините обаче изчезна скоро след това.

Иначе по-рано в срещата гостите удариха две греди, а домакините - една.

Българският талант Илия Груев-младши отново не попадна в групата на Вердер.