3. Вердер с четвърта поредна победа – 4:1 срещу Бохум

Вердер с четвърта поредна победа – 4:1 срещу Бохум

Вердер се изкачи до третото място в немската Бундеслига, записвайки четвърта поредна победа в шампионата. „Музикантите” победиха като гост тима на Бохум с 4:1 и с помощта на слабите резултати на останалите тимове във водещата четворка успя да се изкачи до третото място за сметка на Шалке.

Въпреки убедителното си представяне Вердер се оказа в ролята на догонващ още в първата минута на мача, след като играчите на Бохум откриха за 1:0. Нападателят Станислав Сестак бе изведен от Оно и елиминирайки Налдо се озова на чиста позиция за стрелба. Нападателят реализира второто си попадение от началото на сезона с безмилостен удар покрай Тим Вийзе.

Гостите не забавиха отговора си и още в деветата минута резултатът отново бе равен. Месут Йозил с поредната си отлична проява центрира от корнер за Клаудио Писаро. Перуанецът отклони кълбото, което бе засечено от Аарън Хънт за третия си гол през сезона. Марко Марин изведе Вердер напред в 31-ата минута. Бохум не продължително не успяваше да изнесе играта далеч от пеналта си. Хънт открадна сгрешено подаване и изведе Марин, който не успя да се разпише при първия си опит, но не сгреши при добавката.
След почивката Вердер бе подложен на далеч по-сериозен натиск. Домакините създадоха редица добри положения, но така и неуспяваха да се разпишат във вратата на Вийзе. Мимун Азауа стреля силно от границата на наказателното поле, топката се отклони от Пер Мертезакер, но Вийзе бе на ниво и с една ръка  успя да отклони.

Тим Боровски отбеляза и трети гол за гостите в 76-ата минута, с който ефективно сложи край на мераците на Бохум. Боровски също се разписа за втори път през сезона, след като бе изведен сам срещу вратаря Филип Хеерваген. Младежкият национал Месут Йозил ознаменува добрата си игра с гол в 91-ата минута на срещата.

С актив от 21 точки Вердер е трети в класирането, докато слабата голова разлика на Бохум прати тима на предпоследно място след Нюрнберг.