3. Вердер разгроми Хановер с 4:1

Вердер разгроми Хановер с 4:1

Вердер (Бремен) разгроми Хановер с 4:1, след хеттрик на Клаудио Пизаро и се бетонира на 10-ата позиция в класирането. Срещата на „Везерщадион” премина под диктовката на домакините, като те можеше да отбележат и още голове.

Домакините започнаха по-добре мача и на няколко пъти Налдо, Диего и Пизаро сериозно затрудниха стража на гостите Енке. Той обаче капитулира в 41-ата минута, когато Диего намери Клаудио Пизаро на границата на полето , който с изстрел в левия ъгъл откри резултата. В последните секунди на първата част отново перуанецът Пизаро можеше да се разпише, но ударът му беше блокиран от бранител на Хановер.

Второто полувреме отново започна с натиск на Вердер, а след час игра домакините получиха правото да изпълнят дузпа, след нарушение на Серхио Пинто. Капитанът Диего застана зад топката, но изстрелът му от бялата точка беше спасен от Енке. При добавката пък Пизаро пропусна от малкия пеналт. И когато феновете на „Везерщадион” очакваха втори гол във вратата на Хановер, те бяха попарени от изравнителния гол на Кжиновек. В 69-ата минута Форсел изведе поляка  в удобна позиция и той с десния крак матира Вийзе.

Домакините реагираха като ужилени и само осем минути по-късно Диего се реваншира за пропуска си от бялата точка и отново даде преднина на Вердер. В последните десет минути на мача Пизаро се развихри и с голове в 80-ата с глава и четири минути по-късно с изстрел от малкия пеналт оформи крайното 4:1.

След тази победа Вердер заема десетото място в класирането с актив от 35 точки, а Хановер е на 13-ата позиция с 26 т.

Вердер и Борусия (Дортмунд) завъртяха 0:0 за първи път от 23 години насам (ВИДЕО)