3. Вердер прекърши Майнц 05 - 2:1

Вердер прекърши Майнц 05 - 2:1

Прьодл отбеляза победния гол за "бременските музиканти" в 50-ата минута

Отборът на Вердер (Бремен) постигна много важна победа с 2:1 като гост над Майнц 05 в среща от 24-ия кръг на Бундеслигата. Домакините владееха инициативата през по-голямата част от двубоя, но още в 13-ата минута останаха с човек по-малко заради червения картон на Хюлер. "Бременските музиканти" успяха да стигнат до победата с кинжални удари в 31-ата и 50-ата минути. Бансе върна интригата в края на първото полувреме, но играчите на Майц 05 така и не успяха за втори път да преодолеят вратаря на гостите.

Домакините започнаха по-добре мача и в първите минути сътвориха няколко опасни положения пред вратата на гостите, но в 13-ата минута Флориан Хюлер получи директен червен картон и остави съотборниците си с човек по-малко терена. Осем минути по-късно Иваншиц стреля коварно от границата на полето, но стражът на Вердер се намеси авторитетно и улови топката.

В 23-ата минута защитникът Налдо стреля от 10-ина метра, но ударът му мина покрай вратата. Осем минути по-късно Тим Боровски откри резултата след страхотно изпълнение на пряк свободен удар от 27 метра. Домакините се стъписаха от гола, но в края на полувремето отново намериха себе си. В последната минута на първата част, Аристиде Бансе с много хубав изстрел с десния крак от 25 метра изравни резултата.

Гостите от Бремен нанесоха втория си удар в мача в 50-ата минута. Хунт намери Прьодл в наказателното поле и последния с хубав диагонален изстрел отново изведе „бременските музиканти” напред в резултата. Четири минути по-късно опасен шут на Полански бе отразен от вратаря на Вердер. До края на мача дома домакините се опитаха да стигнат поне до равенството, но защитата и вратарят на Вердер действаха много добре и успяха да донесат ценната победа за своя тим.

След тази победа Вердер остава на 6-ото място в класирането с 38 точки, докато Майнц заема 10-ата позиция с шест пункта по-малко.

Вердер и Борусия (Дортмунд) завъртяха 0:0 за първи път от 23 години насам (ВИДЕО)