3. Вердер обърна Хамбургер и излезе осми в Бундеслигата (ВИДЕО)

Вердер обърна Хамбургер и излезе осми в Бундеслигата (ВИДЕО)

"Бременските музикати" успяха да вземат домакинството си

Вердер (Бремен) победи с 2:1 Хамбургер ШФ в мач от 29-ия кръг на Бундеслигата. Въпреки че поведоха рано в срещата, гостите допуснаха пълен обрат и продължават да са опасно близо до изпадащите.

Вердер започна много силно мача и още в първата минута Макс Крузе стреля точно, но вратарят на гостите улови. В 6-та минута обаче Михаел Грегорич успя да изведе Хамбургер напред, засичайки с глава центриране отдясно и даде ранно предимство на своя тим.

След половин час игра Вердер вдигна темпото и в 41-та минута Крузе успя да изравни резултата, след като получи на тепсия топката в малкия пеналт. След почивката „бременските музиканти“ продължиха с по-доброто си представяне, като Флориан Грилич на два пъти можеше да направи пълен обрат.

Той дойде чак в 75-та минута, когато Флориан Кайнц реализира ценното попадение. Той бе намерен на скорост в наказателното поле и от малък ъгъл стреля силно по тревата.

Така Вердер остава осми в Бундеслигата с 39 точи, а Хамбургер продължават битката за оцеляване в елита, след като заемат 14-то място.

13 -1 Волфсбург 29 9 6 14 30:42 -12 33
Айнтрахт с четвърта поредна победа в Бундеслигата, надделя над Холщайн Кил като гост (ВИДЕО)