3. Вердер капитулира у дома срещу Хофе (ВИДЕО)

Вердер капитулира у дома срещу Хофе (ВИДЕО)

Тимът на Алфред Шрьодер се изкачи на 7-а позиция след успех с 3:0

Отборът на Хофенхайм постигна класическа победа с 3:0 при гостуването на Вердер Бремен в предпоследен двубой от 19-тия кръг на германската Бундеслига. Всички попадения за гостите дойдоха в заключителните 25 минута на един иначе не чак толкова вълнуващ двубой.

След постно първо полувреме в Бремен гостите вдигнаха оборотите и само в рамките на 17 минути през втората част стигнаха до три безответни гола. В 65-та минута Дейви Клаасен си заби топката в собствената врата, за да даде на гостите аванс.

В 79-та минута преднината вече беше удвоена. След бърза контраатака топката стигна до краката на Кристоф Баумгартнър в наказателното поле, където халфът по някакъв начин успя да прати топката в мрежата на Вердер с пета за 2:0.

Само 3 минути беше оформен и крайният резултат. След чудесно двойно подаване между Андрей Крамарич и Сергис Адамян, последният успя да промуши топката под плонжа на Иржи Павленка, за да може резултатът да сдобие изражението 3:0 за Хофенхайм.

По този начин момчетата на Алфред Шрьодер се изкачиха на престижното 7-мо място, с актив от 30 точки, на 6 зад зона Шампионска лига, За домакините от Вердер, от друга страна, положението далеч не е толкова розово. Съставът на Флориан Кофелд се намира на 16-та позиция с едва 17 точки след 19 мача.