3. Вердер измъкна трудна победа над Хофенхайм

Вердер измъкна трудна победа над Хофенхайм

Късен гол на Розенберг донесе успеха на "бременските музиканти"

Още с първия съдийски сигнал футболистите на Хофенхайм наложиха домакински натиск и създадоха няколко добри положения пред вратата на Тим Вийзе. С напредване на първото полувреме отборът на Вердер изравни играта и успя да организира и някои добри атаки на свой ред пред вратата на домакините.

В 37-ата минута Хофенахайм успя да поведе в резултата. Шут на Роберто Фирмино намери долния ляв ъгъл на вратата на Вийзе. Още в следващата минута обаче Вердер изравни. След асистенция на Шмиц, Марко Арнаутич изпрати топката в мрежата зад вратаря на Хофенхайм, Том Старке.

До края на полувремето и двата отбора успокоиха темпото и при резултат 1-1 се оттеглиха на почивката.

В началото на второто полувреме Чинеду Обаси пропусна добра възможност да изведе отбора си отново напред в резултата. Ударът му беше спасен от Тим Вийзе. Хофенхайм имаше още няколко добри възможности за гол. Най-добрите от тях пропуснаха Андреас Бек и Роберто Фирмино.

В 83-ата минута, противно на натиска, който указваше Хофенхайм, Вердер Бремен успя да обърне развоя на мача с втори гол. Резервата Маркус Розенберг отбеляза победния гол, след асистенция на Клаудио Пизаро. Футболистите на Хофенхайм нямаха сили за изравнителен гол и логично отстъпиха.

Краен резултат: Хефенхайм 1-2 Вердер Бремен.

Айнтрахт с четвърта поредна победа в Бундеслигата, надделя над Холщайн Кил като гост (ВИДЕО)