3. Вердер и Хофенхайм продължават във втория кръг на турнира за Купата на Германия

Вердер и Хофенхайм продължават във втория кръг на турнира за Купата на Германия

Немските елитни Вердер и Хофенхайм успяха да се класират във втория кръг на турнира за Купата на Германия без никакви проблеми.

Бременчани разбиха като гости Унион (Берлин) с внушителното 5:0. Момчетата на Томас Шааф показаха класа и тотално смазаха своя съперник. Завърналият се след наем в Хофенхайм Бубакар Саного откри резултата в 11-ата минута, а само девет минути по-късно Налдо удвои преднината на "бременските музиканти".

В 27-ата минута Саного вкара втория си гол в мача и покачи преднината на своя тим на 3:0. В 85-ата минута дошлият от Шахтьор (Донецк) боливийски национал Марсело Морено покачи на 4:0, а само три минути по-късно отново той вкара и оформи крайното 5:0 в полза на Вердер.

В друг двубой от първия кръг за турнира на Купата на Германия, Хофенхайм се наложи с 2:0 като гост над Обернланд. Головете за момчетата на Ралф Рангник вкараха Чинеду Обаси в 47-ата минута и Майскел в 53-ата минута.