3. В БИЛЕФЕЛД: Вердер задълбочи кризата в Арминия (ВИДЕО)

В БИЛЕФЕЛД: Вердер задълбочи кризата в Арминия (ВИДЕО)

Домакините останаха без успех в 7 поредни срещи и завършиха мача с човек по-малко

Отборът на Арминия (Билефелд) записа седми последователен мач без успех, след като загуби у дома от Вердер (Бремен) с 0:2 в отложен мач от 20-ия кръг на германската Бундеслига.

Гостите стигнаха до успеха с две попадения след почивката и по този начин записаха четвърта поредна победа над този съперник без да допуснат гол.

Освен това, Бременските музиканти се отдалечиха значително от опасната зона, на чиято граница се намира Арминия, така че вече могат да дишат далеч по-спокойно.

Юношата им Джошуа Сарджент откри резултата малко след почивката, реализирайки в 47-ата минута гол в трети пореден мач, а после в грешник за домакините се превърна Де Медина.

Лятното попълнение се появи като резерва в 52-ата минута, ала в 71-ата получи директен червен картон и остави своите с човек по-малко.

Гостите се възползваха от числения си превес почти веднага и в 75-ата минута влезлият от пейката Кевин Мьохвалд оформи крайното 2:0.

След него Вердер събра 30 точки, с 11 повече от състава на Арминия, който заема 16-ата позиция и ако остане там в края на сезона ще трябва да играе плейаут за оцеляване.

Вердер и Борусия (Дортмунд) завъртяха 0:0 за първи път от 23 години насам (ВИДЕО)