3. Унион удари Хофенхайм като гост (ВИДЕО)

Унион удари Хофенхайм като гост (ВИДЕО)

Дузпа и червен картон в 68-ата минута решиха мача

Унион (Берлин) спечели с 3:1 гостуването си на Хофенхайм от шестия кръг на германската Бундеслига.

През първото полувреме домакините имаха няколко добри възможности да поведат в резултата. В 12-ата минута удар на Себастиян Руди беше блокиран. Три по-късно Мунас Дабур също не успя да вкара. В 16-ата и гредата спаси гостите от Берлин. Дабур стреля от ръба на наказателното поле, но топката се отби в левия стълб.

На гостите се наложи да правят принудителна смява в 28-ата минута. Контузия получи Щефан Пош. В 37-ата минута Дабур стреля от воле, но топката премине встрани от вратата.

В 68-ата минута реферът отсъди дузпа за Унион (Берлин) и изгони играч на Хофенхайм. Роберт Сков влезе грубо в краката на Роберт Хартмант в наказателното поле - наказателен удар и червен картон. Макс Крузе застана зад бялата точка и реализира.

Десетминути преди края на двубоя  Саргис Адамян центрира и Дабур най-накрая реализира попадение, с което изравни резултата.

В 85-ата минута Йоел Похянпало стреля от движение и вкара втори гол във вратата на домакините. Похянпало пропусна златна възможност. Все пак в 94-ата минута Седрик Тойхерт вкара трети гол след бърза контраатака.

Вердер и Борусия (Дортмунд) завъртяха 0:0 за първи път от 23 години насам (ВИДЕО)