3. Унион с ценен успех в Германия (ВИДЕО)

Унион с ценен успех в Германия (ВИДЕО)

Отборът влезе в зона Шампионска лига след 2:1 над РБ Лайпциг

Унион Берлин постигна много важна победа с 2:1 като домакин на РБ Лайпциг в мач от 14-ия кръг на Бундеслигата. Благодарение на головете на Тайво Авоний и Тимо Баумгартъл столичани се изкачиха до 4-ото място във временното класиране с 23 точки. За оставащия на 8-о място отбор на Лайпциг точен бе Кристофър Нкунку.
Двубоят на „Старото лесничейство“ започна по възможно най-добрия начин за домакините, които още в 6-ата минута ликуваха след като поведоха в резултата.
Тимо Баумгартъл засече центриране, пращайки топката в близост до вратата на Петер Гулачи, където Тайво Авоний я прати в мрежата – 1:0.
Шест минути по-късно удар на Макс Крузе мина покрай гредата.
В ответната атака РБ Лайпциг изравни! Кристофър Нкунку вкара страховит гол отдалеч след като получи топката от Доминик Собослай, нагласи си я на силния крак и я прати в мрежата на Унион.
Това даде импулс в играта на „биковете“ и в 18-ата минута Собослай стреля хубаво отдалеч, но Андреас Луте направи страхотно спасяване.
Четири минути преди почивката гостите имаха шанс да стигнат до пълен обрат, но след центриране на Конрад Лаймер, Андре Силва прати топката над вратата.
Дванадесет минути след началото на второто полувреме правещия силен двубой до момента Баумгартъл бе в прегръдките на своите съотборници. След центриране от корнер защитникът стреля, но ударът му бе париран. За късмет на Баумгартъл, топката се върна при него и след добавка той прати във вратата на гостите за 2:1.
След това хората на Джеси Марш тръгнаха напред в търсене на изравнително попадение, докато домакините се прибраха по-назад.
В 81-ата минута Юлиан Риверсон подаде на Генки Харагучи, но ударът на японеца от границата на наказателното поле бе неточен.
Две минути по-късно Кевин Беренс стреля с глава отблизо след центриране, но Гулачи показа бързи рефлекси и спаси. До края не се стигна до по-опасни атаки към някоя от двете врати и така възпитаниците на Урс Фишер се поздравиха с ценни три точки по пътя за класиране за евротурнирите догодина.

Вердер и Борусия (Дортмунд) завъртяха 0:0 за първи път от 23 години насам (ВИДЕО)