3. Унион излъга Леверкузен в края (ВИДЕО)

Унион излъга Леверкузен в края (ВИДЕО)

Столичани вече дишат във врата на лидерите

Унион Берлин спечели с 1:0 домакинството си на Леверкузен от Бундеслигата. Столичани намалиха разликата с Байер само на 1 точка и 5 от лидера Байерн, но и с мач повече.

Още в 15-ата минута домакините можеха да отбележа гол. След центриране от ъглов удар Марвин Фридрих скочи високо и с глава прати топката към вратата, но тя се удари в левия стълб. Малко по-късно треньорът на домакините трябваше да прави принудителна смяна, тъй като Шералдо Бекер се контузи и бе заменен от Седрик Тойхерт, който се превърна в герой за домакините.

В 38-ата минута Надием Амири стреля опасно, но Андреас Луте спаси. Само няколко минути по-късно Юлиан Баумгартлингер също имаше шанс да се разпише. Той нанесе изключително силен удар, но Луте отново бе на мястото си.

5 минути след подновяването на играта гредата отново спаси Леверкузен. Седрик Тойхерт стреля, но топката срещна гредата.

До предпоследната минута двата отбора не успяха да създадат чисти голови положения, но тогава се стигна и до победния удар на Тойхерт. Кристофър Ленц подаде към Седрик Тойхерт в наказателното поле, който стреля веднага към вратата и отбеляза за 1:0.

Вердер и Борусия (Дортмунд) завъртяха 0:0 за първи път от 23 години насам (ВИДЕО)