3. Унион (Берлин) продължава да радва привържениците си

Унион (Берлин) продължава да радва привържениците си

И двата гола бяха дело на шведа Себастиан Андерсон

Унион (Берлин) продължава да радва привържениците си, след като този път надви друг от новаците - Кьолн, с 2:0 у дома в среща от 14-ия кръг на Бундеслигата. И двата гола бяха дело на шведа Себастиан Андерсон. Това е четвърта поредна победа за тима на “Старото лесничейство” без допуснат гол и столичани вече са десети в класирането.

Гостите си остават в зоната на изпадащите, след като днес не се възползваха от шансовете си. Още при 0:0 те имаха две много добри възможности за гол. След това в 33-ата минута те бяха наказани от статично положение, при което Андерсон спечели борбата на втория етаж и с глава прониза Тимо Хорн за 1:0.

Пет минути след подновяването на играта за втората част Андерсон удвои, след като излезе сам срещу вратаря. Защитникът Себастиан Борнаув изчисти топката в зоната около голлинията, но технологията отчете, че тя е била преминала с целия си обем.

“Козлите” имат само 1 точка в последните си шест гостувания в Бундеслигата и ги очаква тежка борба за оцеляване.