3. Удинезе и Хановер 96 продължават напред в Лига Европа (видео)

Удинезе и Хановер 96 продължават напред в Лига Европа (видео)

Италианците биха ПАОК с 3:0 в Гърция, германците срещат друг белгийски тим, след като отстраниха Брюж

Удинезе се класира за 1/8-финалите на турнира Лига Европа, след като спечели с класическото 3:0 гостуването си на гръцкия ПАОК.

След нулевото реми в Италия, „фруиланите” взеха ранен аванс на „Стадио Тумбас”, тъй като още в шестата минута бразилският бранител Данило разпечата вратата на Кресич.

Десетина минути по-късно същото стори и Флоро Флорес, който в 15-ата минута се възползва от пас на Домици и вкара за 2:0.

Пет минути след паузата Флорес бе фаулиран от Малезас в наказателното поле на домакините и същият този Домици се разписа от бялата точка, оформяйки крайното 3:0.

Така Удине ще играе във фазата на 1/8-финалите, където ще се изправи срещу победителя от двубоя между АЗ Алкмаар и Андерлехт. Холандците имат минимален домакински аванс след първия мач, но тази вечер гостуват в Белгия.

Друг белгийски тим – Брюж, бе елиминиран на 1/16-финалите от германския Хановер 96 с общ резултат 1:3. Срещата в Германия приключи с успех 2:1 за домакините, които тази нощ се наложиха с 1:0 и така продължиха напред.

Единственото попадение в двубоя бе дело на бившия нападател на Манчестър Юнайтед Маме Бриам Диуф, който се разписа в 21-ата минута и така донесе победата на новия си тим.

Следващият съперник на Хановер в надпреварата отново е от Белгия – Стандарт (Лиеж), който отстрани Висла (Краков) с общ резултат 1:1 и гол на чужд терен.

Айнтрахт с четвърта поредна победа в Бундеслигата, надделя над Холщайн Кил като гост (ВИДЕО)