3. Трудна победа за Щутгарт срещу Аякс, Байерн се измъчи срещу Ал Джазира

Трудна победа за Щутгарт срещу Аякс, Байерн се измъчи срещу Ал Джазира

Щутгарт изигра първата си сеща от тазгодишната зимна подготовка за втората част от сезона в немската Бундеслига. „Швабите” се изправиха срещу първенеца на холандската футболна лига Аякс в португалския град Ферейрас.

Немският състав постигна трудна победа с резултат 3:2 срещу топ представителя на „ниската земя”. Трудностите, обаче не бяха безпричинни тъй като наставникът на Щутгарт Маркус Бабел бе без титулярните си футболисти Сердар Таски, Артур Бока, Какау, Себастиан Руди, Халид Буларуз, Сами Кедира, Тимо Гебхарт и Марио Гомес.

Въпреки многобройните отсъстващи Щутгарт поведе в резултата благодарение на Ланих в 21-ата минута. Само минута по-късно Суарез възстанови равенство. Дарио Цвитанич намери с точен пас Луис Суарез, който с добре пласиран в долния десен ъгъл удар пребори Йенс Леман за 1:1.

До края на полувремето Юлиан Шайбер и Томас Хицелшпергер възстановиха преднината за своеобразните домакини. През втората половина Аякс се изяви като по-активния тим. Футболистите на холандския гранд изпуснаха голям брой удобни положения, при които се отличиха  пропуските на Ланих, Шайбер и Цвитанич.

След 65 минути игра при центриране на Луис Суарез най-съобразителен в наказателното поле на Щутгарт се оказа Цвитанич, който с удар с глава матира резервния вратар на „швабите” Александър Щолц.

Шампионът на Германия Байерн Мюнхен също спечели първата си контролна среща за новата година. Следвайки примера на други водещи европейски отбори „баварците” избраха Абу Даби като тренировъчна дестинация в подготовката си за предстоящия полусезон.

Рекордьорът по шампионски титли в Германия се наложи днес с 3:2 над местния състав на Ал Джазира Спортс.

Бастиян Швайнщайгер изравни резултата в 31-ата минута, след като Баяно бе извел Ал Джазира до 1:0 още в 4-ата. Останалите попадения бяха изцяло дело на „баварци”, тъй като Ван Буйтен се разписа на два пъти в 47-ата и 76-ата минути, но второто му попадение не бе по предназначение и влезе в мрежата зад Ханс Йорг Бут. Мирослав Клозе спаси тима си с гол в 90-ата минута.

Щутгарт – Аякс 3:2

Вердер и Борусия (Дортмунд) завъртяха 0:0 за първи път от 23 години насам (ВИДЕО)