3. Трета поредна победа за Вофсбург в Германия (ВИДЕО)

Трета поредна победа за Вофсбург в Германия (ВИДЕО)

Гол на "вълците" беше отменен, гостите удариха греда

Волфсбург спечели с 3:0 домакинството си на Фрайбург от 19-ия кръг на Първа Бундеслига. По този начин „вълците“ се възползваха от грешката на Байер Леверкузен и излязоха на трето място в класирането. Успехът им пък беше трети пореден в първинството.

Домакините поведоха в 21-ата минута с гол на Джон Бруукс. В 39-ата те стигнаха и до второ попадение. Ренато Щефен намери Вут Вегхорст, който с удар покрай Мюлер направи резултата 2:0.

В добавеното време на първата част Фрайбург можеше да върне интригата, когато след удара с глава на Баптист Сантамария топката срещна напречната греда.

Ренато Щефен вкара трети гол за Волфсбург в 53-ата минута, но попадението не бе зачетено заради засада. Флориан Мюлер направи много добро спасяване в 64-ата, когато отрази удара на Вегхорст.

Герхард в 86-ата минута оформи крайния резултата в двубоя – 3:0 за Волфсбург.

Вердер и Борусия (Дортмунд) завъртяха 0:0 за първи път от 23 години насам (ВИДЕО)