3. Супер сензация в Германия! Последният отупа мераклия за Шампионска лига (ВИДЕО)

Супер сензация в Германия! Последният отупа мераклия за Шампионска лига (ВИДЕО)

Изключително драматична победа за Кьолн

Страхотна сензация поднесе първият мач от днешната програма на Бундеслигата. Твърдо последният в класирането Кьолн победи с 2:1 у дома устремилия се към зона Шампионска лига Борусия Мьонхенгладбах. Ако бяха победили, гостите щяха поне времено да заемат третото място, изравнявавайки се по точки и с втория РБ Лайпциг, но сътвориха сензационен гаф.

Двубоят започна с лек превес на гостите, които можеха да открият в 13-ата минута. Торган Азар намери в наказателното поле Ларс Щиндл, чойто удар обаче бе отразен от вратаря. Домакините отговориха с далечен изстрел на Милош Йожич, избит от стража в корнер. В 34-ата минута Кьолн поведе. Йожич центрира от фаул, а Фредерик Сьоренсен засече за 1:0. Ларс Щиндл стреля в аут от воле. Патрик Херман нанесе опасен опасен удар, но вратарят спаси. Отново той можеше да се разпише във 2-ата минута на добавеното време, но направи фрапантен пропуск.

През втората част гостите натиснаха осезаемо, но не успяваха да стигнат до чити положения пред противниковата врата. В 66-ата минута удар на Лукас Клунтер бе избит от вратаря в корнер. Секунди по-късно Торган Азар можеше да отбележи, но с глава прати топката в аут. Все пак, в 69-ата минута Рафаел с прецизен изстрел изравни резултата - 1:1. Удар на Ларс Щиндл бе уловен от вратаря. В 81-ата минута Патрик Херман имаше великолепен шанс да вкара, но направи по-трудното не успя да порази целта. 5 минути по-късно Йонас Хофман също направи непростим пропуск. Драмата настъпи в 6-ата минута на продължението на мача. Константин Рауш направи чудесен пробив и центрира към Симон Тероде, който с глава прати в делириум съотборниците си - 2:1.