3. Стреляха по рейса на Херта преди мача им за купата в Билефелд

Стреляха по рейса на Херта преди мача им за купата в Билефелд

Вижте всички резултати от турнира в неделя

Байерн и Борусия (Дортмунд) последваха в неделя миналогодишния носител Волфсбург във втория кръг на турнира за Купата на Германия.

Баварците се наложиха с 3:1 над аматьорския Ньотинген, като Артуро Видал дебютира с гол от дузпа. Дортмунд победи 2:0 Хеминцер.

Изненадата поднесе четвъртодивизионният Карл Цайс Йена, който изхвърли с 3:2 след продължения елитния Хамбургер. Елитният Инголщад също отпадна, след като отстъпи с 1:2 пред Унтерхахинг.

В Билефелд автобусът на Херта Берлин беше нападнат преди мача от първия кръг на турнира за Купата на Германия с местния Арминия.

Шофьорът на рейса на столичани отишъл на гарата, за да качи футболистите, които пристигнали с влак. В момента на инцидента във возилото не е имало никого другиго. Водачът не е пострадал също.

Непознат мотоциклетист стрелял по предното стъкло и избягал. Досега полицията не може да установи вида на оръжието.

Мачът е в понеделник.

В събота Ройтлинген, със старши треньор Георги Донков, се класира за втория кръг в турнира за първи път от 2003 година насам, след като се наложи с 3:1 над Карлсруе на "Щадион ан дер Кройцайхе".

Купа на Германия, първи кръг, резултатите от неделя:

Баалингер – Зандхаузен 0:0, 3:5 след дузпи

Карл Цайц Йена – Хамбургер 3:2 след продължения (2:2 в редовното време)

Енерги Котбус – Майнц 05 0:3

Айнтрахт с четвърта поредна победа в Бундеслигата, надделя над Холщайн Кил като гост (ВИДЕО)