3. Страшилище от края на 80-те изрита Леверкузен от Купата на Германия

Страшилище от края на 80-те изрита Леверкузен от Купата на Германия

Вердер също напусна рано-рано надпреварата

Истински шок изживява вицешампионът от миналото издание на Първа Бундеслига Байер Леверкузен, след като „аспирините” допуснаха невероятен обрат от 3:0, до 3:4.

Новакът във Втора Бундеслига - съставът на Динамо Дрезден, шампион на ГДР и полуфиналист за Купата на УЕФА през 1989 г., сътвори истинско чудо, обръщайки съперника си от 0:3 до 49-ата минута. Дердийок, Сам и Шюрле дадоха аванс на гостите, но Шупан и две попадения на Кох в разстояние на 20 минути пратиха двубоя в продължения.

В 116-ата минута Александър Шнецлер вкара победния гол за Динамо и с това завърши един от най-великите обрати в историята.

Друг елитен тим, този на Вердер Бремен, също изненадващо отпадна още в 1-ви кръг на тазгодишното издание на Купата на Германия. „Бременските музиканти” отстъпиха с 1:2 като гост на третодивизионния Хайденхайм.

Маркус Розенберг откри за гостите, а в 50-ата минута Марко Марин пропусна дузпа. После само за 2 минути, между 57-ата и 59-ата, Заутер и Шнатерер обърнаха резултата в полза на Хайденхайм и поднесоха втората сензация за вечерта.

Айнтрахт с четвърта поредна победа в Бундеслигата, надделя над Холщайн Кил като гост (ВИДЕО)