3. Страхотен гол спаси Майнц срещу Борусия М (ВИДЕО)

Страхотен гол спаси Майнц срещу Борусия М (ВИДЕО)

Видмер събра погледите на всички в 77-та минута

Майнц 05 и Борусия (Мьонхенгладбах) завършиха 1:1 в първи мач от 11-ия кръг на Бундеслигата. Гостите поведоха с гол на Флориан Нойхаус в 38-ата минута, но красиво попадение на Силван Видмер в 77-ата подели точките. Домакините са 5-и в класирането, с аванс от две точки пред днешния си съперник.

И двата отбора подходиха офанзивно и в началните минути имаше няколко опасни атаки. Най-близо до попадение беше Матиас Гинтер в 8-ата минута, но германският национал стреля с глава в аут. Майнц отговори с пропуск на Буркард, който се оказа непокрит в наказателното поле на Борусия след центриране от корнер, но отправи неточен удар.

В средата на полувремето наставникът на гостите Адолф Хютер реши да замени Нико Елведи, който вече имаше жълт картон, а вместо него пусна Нойхаус. В 38-ата минута именно влезлият като резерва футболист даде преднина на "жребчетата". Рами Бенсабаини стреля силно и затрудни Робин Центнер, който изпусна топката и Нойхаус я довкара във вратата.

Втората част стартира с мощен домакински натиск. Жае-Сун Лий можеше да изравни още в 46-ата минута, но Ян Зомер се разтегна и изби. В 62-ата централният нападател на Майнц Йонатан Буркард нанесе хубав удар от около 18 метра, но топката профуча над гредата. Последваха нови възможности пред Лий и Буркард, които бяха пропилени.
Заслуженото изравняване дойде в 77-ата минута. Грешка в защитата на Борусия подари топката на Видмер. Защитникът изненадващо стреля с по-слабия си ляв крак и кълбото се заби под сглобката за 1:1. Това беше първи гол за швейцареца в Бундеслигата.

В добавеното време Майнц имаше шанс да стигне и до пълен обрат, но Зомер се справи с опасен шут на резервата Леандро Барейро.

Вердер и Борусия (Дортмунд) завъртяха 0:0 за първи път от 23 години насам (ВИДЕО)