3. „Старата дама” яхна 3 пъти „козлите” в Берлин (видео)

„Старата дама” яхна 3 пъти „козлите” в Берлин (видео)

Херта смаза Кьолн с 3:0 след 2 гола на Ласога и един на Рафаел

Херта взе най-убедителната си победа от началото на сезона в Германия. Берлинчани надиграха категорично Кьолн и биха „козлите” с класическото 3:0 на Олимпийския стадион.

През първото полувреме домакините бяха неудържими и забиха и трите попадения. Нападателят Пиер-Мишел Ласога заби 2 гола в рамките на 12 минути. Той отбеляза първия гол в 14-ата минута, а в 26-ата покачи за 2:0. Бразилецът Рафаел отказа гостите от съпротива в 34-ата минута с трети гол.

При 3:0 атаката на Кьолн, водена от Миливойе Новакови, опита да съживи надеждите на „козлите”, но нещата не се получиха и Херта запази суха мрежа едва за втори път през сезона. Това осигури и втора победа за столичани през кампанията.

Херта застана на 9-та позиция след този триумф, доакто Кьолн е 12-ти. Разликата между двата тима обаче е само 2 точки.
Айнтрахт с четвърта поредна победа в Бундеслигата, надделя над Холщайн Кил като гост (ВИДЕО)