3. Щутгарт запази курс Шампионска лига с безпроблемно 3:0 над Кьолн

Щутгарт запази курс Шампионска лига с безпроблемно 3:0 над Кьолн

Хеттрик на национала Марио Гомес срещу Кьолн задържа Щутгарт в правилната посока към следващото издание на Шампионската лига.

Гомес изведе „швабите” към четвъртата им поредна победа в Бундеслигата с три гола в 16-ата, 55-ата и 71-ата минути като за този момент Щутгарт заема трето място във временното подреждане, тъй като Хамбург предстои да изиграе срещата си от 28-я кръг в неделя. От 7 ноември насам Кьолн все още тръпне в очакване на домакинска победа. Въпреки загубите в последните три кръга днешните домакини все още се намират относително далеч от зоната на застрашените от изпадане.

„Швабите показаха завидна ефективност пред противниковата врата, след като Гомес прониза Фарид Мондрагон при първата по-опасна ситуация. Роберто Хилберт асистира на Гомес с великолепно центриране. Футболистите на Маркус Бабел, които бяха в същия състав постигал победите срещу Бохум и Хамбург, се бяха доверили на подчертано дефанзивен подход и атакуваха съперника главно на контраатки.

Какау собственоръчно изработи втория гол за Щутгарт, след като нахлу в пеналта на домакините и заложи кълбото за Гомес, който единствено трябваше да отклони за 2:0. Томас Хицелшпергер и Сами Кедира изработиха и решителното попадение в мача. То бе реализирано по начин сходен и на предишния гол. Националният нападател бе максимално улеснен от своите съотборници, стреляйки от десетина метра разстояние за 3:0.

Изглежда Щутгарт и Хамбург ще спорят до последно за европейските квоти. Двата тима разполагат с по 51 точки във временното класиране. Предимството за момента е на страната на „хамбургерите”, които в неделя приемат Хановер.
Байерн пази Нойер

Вратарят под въпрос до последно

Байерн размаза Холщайн Кил, вкара цели шест попадения на опонента си (ВИДЕО)