3. Щутгарт удари като гост Нюрнберг - 2:1

Щутгарт удари като гост Нюрнберг - 2:1

Щутгарт постигна много важна победа с 2:1 при гостуването си на Нюрнберг. Срещата от 21-ия кръг на Бундеслигата, която се игра на стадион "EasyCredit", бе доста оспорвана. "Швабите" откриха резултата в средата на първата част, но няколко минути след началото на второто полувреме Буняку изравни. Три минути преди края на двубоя обаче Хиберт отбеляза втори гол за Щутгарт.

Срещата започна с лек домакински натиск и още в 6-ата минута Харистеас стреля с глава покрай вратата на „швабите”. Постепенно играчите на Щутгарт изравниха играта и започнаха по-сериозно да противниковата врата. В 16-ата минута Траш стреля от 20-ина метра, но ударът му мина покрай целта.

В 22-ата минута Кедира напредна по лявото крило и центрира в полето към Тим Гебхарт, който откри резултата с десния крак. След попадението домакините отново станаха по-активният тим на терена, но с пропуски се отличиха Айглер и Отл.

Домакините все пак успяха да изравнят резултата в 60-ата минута, а автор на попадението бе Буняку. Той получи топката в полето и с хубав диагонален изстрел не остави никакви шансове на вратаря на „швабите”. В 67-ата минута Хилберт от Щутгарт стреля от 23 метра, но топката мина покрай вратата на домакините.

Лекият натиск на Щутгарт даде резултат в 87-ата минута, когато Хиберт получи топката в малкия пеналт и от 5-6 метра направи 2:1.

След тази победа Щутгарт се изкачи на осмото място в класирането с 28 точки, а Нюрнберг остана на предпоследното 17-о с 16 точки.