3. Щутгарт се пробуди, писа „мн. добър” на Херта и нанесе 5-а поредна загуба на столичани

Вердер измъкна в края точка от домакинството си срещу Хофе след 1:1

Съставът на Щутгарт записа гръмка победа с 5:0 над Херта в мач от 21-ия кръг а германската Бундеслига. Гостите от Берлин, за които това бе пето поредно поражение във всички турнири, останаха с човек по-малко още в 30-ата минута, когато Андреас Отл бе изгонен заради груба игра.

Това на практика предреши крайния изход на двубоя, тъй като още преди това домакините бяха стигнали до аванс от два гола. В 24-тата минута Георг Нидермайер подаде с глава към Ибишевич и бившият нападател на Хофенхайм я прати от воле в мрежата на Крафт за 1:0, а четири минути по-късно Харник получи голов пас от Ибишевич и удвои.

Така се стигна до изгонването на полузащитника на гостите, а само две минути след това Оказаки с глава оформи класическата преднина на Щутгарт след пас на Халид Буларуз.

Преди почивката имаше време и за гол на Харник, който се разписа в 41-ата минута след втори голов пас на Ибишевич, а в 58-ата Кобиашвили засече в собствената си врата центриране на Кристиан Гентнер и така оформи крайното Щутгарт – Херта 5:0.

След успеха бившият тим на Краси Балъков зае девета позиция във временното класиране с 26 точки, докато Херта остана малко над чертата на изпадащите с 20 пункта в своя актив.

В друг мач от същия кръг съставите на Вердер и Хофенхайм не се победиха и поделиха точките след 1:1 в Бремен.

Гостите поведоха още в 4-ата минута, когато точен в тяхна полза бе Вестегоорд, но минута преди края на редовните 90 Арнаутович донесе ремито на Вердер.

Така момчетата на Томас Шааф запазиха петата си позиция във временното класиране с 33 точки, докато гостите останаха 10-и с 25 в своя актив.

Айнтрахт с четвърта поредна победа в Бундеслигата, надделя над Холщайн Кил като гост (ВИДЕО)