3. Щутгарт се измъчи срещу Гладбах, но постигна победа с 2:0

Щутгарт се измъчи срещу Гладбах, но постигна победа с 2:0

Щутгарт постигна трудна победа над слабака Борусия (Мьонхенгладбах) с 2:0 в мач от 18-ия кръг на немската Бундеслига. Срещата се игра пред внушителните 41 000 зрители на "Готлеб Даймлер Щадион" в Щутгарт. Домакините направиха едно постно първо полувреме и се отличиха само с едно голово положение, което бе дело на Мартин Ланиг в 37-ата минута. Малко преди това гостите можеха сензационно да открият първи резултата чрез Роб Френд, който обаче пропусна. През втората част играчите на Маркус Бабел живнаха и логично се стигна и до попадения. В 67-ата минута Брауверс от гостите си отбеляза автогол и даде аванс от едно попадение на Щутгарт. В ситуацията стана разбъркване в наказателното поле на Гладбах, в което Дел Пиер даде пас с глава към Киприан Марика, като в цялото меле Брауверс отби топката в собствената си врата. В 86-ата минута голмайсторът на тима Марио Гомес отбеляза второто попадение за тима си след силан удар от 6 ярда и на практика оформи крайното 2:0. След този мач Щутгарт заема 7-то място в класирането с актив от 28 точки, докато Гладбах е на последното 18-то място с 11 точки.

Щутгарт постигна трудна победа над слабака Борусия (Мьонхенгладбах) с 2:0 в мач от 18-ия кръг на немската Бундеслига. Срещата се игра пред внушителните 41 000 зрители на "Готлеб Даймлер Щадион" в Щутгарт.

Домакините направиха едно постно първо полувреме и се отличиха само с едно голово положение, което бе дело на Мартин Ланиг в 37-ата минута. Малко преди това гостите можеха сензационно да открият първи резултата чрез Роб Френд, който обаче пропусна.

През втората част играчите на Маркус Бабел живнаха и логично се стигна и до попадения. В 67-ата минута Брауверс от гостите си отбеляза автогол и даде аванс от едно попадение на Щутгарт. В ситуацията стана разбъркване в наказателното поле на Гладбах, в което Дел Пиер даде пас с глава към Киприан Марика, като в цялото меле Брауверс отби топката в собствената си врата.

В 86-ата минута голмайсторът на тима Марио Гомес отбеляза второто попадение за тима си след силан удар от 6 ярда и на практика оформи крайното 2:0. След този мач Щутгарт заема 7-то място в класирането с актив от 28 точки, докато Гладбах е на последното 18-то място с 11 точки.

Вердер и Борусия (Дортмунд) завъртяха 0:0 за първи път от 23 години насам (ВИДЕО)