3. Щутгарт се измъчи с Волфбург, но би с 3:1

Щутгарт се измъчи с Волфбург, но би с 3:1

Отборът на Щутгарт започна 2010-а година с много трудна победа с 3:1 над Волфсбург. Срещата на стадион „МерцедесБенц Арена” бе много динамична и оспорвана, като интригата в двубоя бе жива до последните минути. Хилберт откри резултата в средата на първата част, а няколко минути след началото на второто полувреме руснакът Павел Погребняк направи 2:0.

Звездата на Волфсбург Един Дзеко върна интригата в мача в 65-ата минута, като „вълците” само могат да съжаляват, че не стигнаха и до втори гол. В последните минути на мача удар на Дзеко срещна гредата, а малко по-късно Гебхарт сложи точка на спора с трети гол за Щутгарт.

Домакините започнаха много нахъсано мача и още в 6-ата минута Роберто Хилберт можеше да открие резултата, но ударът му от дъгата мина над вратата на „вълците”. Последваха две отлични възможности за Кристиан Молинаро, но неговите изстрели не успяха да намерят очертанията на пазената от Андре Ленц врата. В 24-ата минута Мисимович центрира от фаул в полето към Един Дзеко, но ударът с глава на босненския национал мина встрани от вратата на домакините.

Четири минути по-късно логичното се случи и масираният домакински натиск доведе до откриването на резултата. Кедира свали топката с глава към Роберто Хилберт, който с десния крак не остави никакви шансове на Ленц – 1:0. Шест минути преди края на първата част Звездан Мисимович засече с глава центриране на Ритер, но ударът му от малкия пеналт попадна право в ръцете на Улрих. Това бе и последното по-опасно положение за първото полувреме, като играчите на Щутгарт се оттеглиха на почивката с гол преднина.

Втората част започна със страхотен изстрел с глава на Мисимович, който мина на сантиметри над вратата на домакините. В 49-ата минута Мисимович центрира от фаул към Дзеко, но отново исканият от Милан таран не успя да намери целта. Последваха два опасни изстрела на Марика преди да се стигне до 58-ата минута, когато Павел Погребняк вкара втори гол за Щутгарт. След центриране от фаул, Тасчи с глава отклони топката към руснака, който от близко разстояние не остави никакви шансове на Ленц – 2:0.

Гостите от Волфсбург се вдигнаха на щурм и седем минути по-късно намалиха резултата. Марсел Шафер намери Дзеко пред границата на полето, който с десния крак прати топката неспасяемо във вратата на Улрих. Последваха двa изключително добри удара на Графите, които като по чудо не се озоваха във вратата на Щутгарт. В 85-ата минута босненският национал Един Дзеко уцели десния страничен стълб на вратата пазена от Улрих.

Всичко в мач свърши в 87-ата минута, когато при една бърза контраатака Погребняк подаде на непокрития Тимо Гебхарт, който от няколко метра разстреля Ленц. До края на мача домакините спокойно разиграваха топката и запазиха комфортната си преднина.

След този успех Щутгарт се изкачи на 12-ото място в Бундеслигата с актив от 19 точки, докато Волфсбург заема 9-ата позиция с 24 пункта.