3. Щутгарт се издъни у дома срещу Кьолн - 0:2

Щутгарт се издъни у дома срещу Кьолн - 0:2

Отборът на Щутгарт допусна срамна домакинска загуба с 0:2 от Кьолн на собствения си "Готлеб Даймлер" в двубой от 6-ия кръг на немската Бундеслига.

Домакините, водени от Маркус Бабел, бяха много неефективни в атака, въпреки че създадоха не малко голови положения пред вратата на гостите.

Първото попадение в мача, което бе дело на гостите от Кьолн, вкара Себастиен Фрейс в 25-ата минута. Той засече с глава центриране на Фабрис Ехрет и наказа домакините. В 88-ата минута Сану довърши "швабите" с втори гол в мача, като на практика оформи крайното 2:0.

Иначе домакините имаха доста голови ситуации, които за тяхно съжаление обаче не успяха да вкарат. Какау, Гебхарт и Трааш изпуснаха изгодни ситуации през първото полувреме.

Кедира, Тачи и Делпиер пък се превърнаха в длъжници на феновете си през втората част, когато изпуснаха куп положения пред вратата на гостите.

След този двубой, Кьолн се измъкна от зоната на изпадащите и вече е 15-и с 4 точки, докато Щутгарт е на 12-а позиция с 5 точки.