3. Щутгарт със знаменит обрат над „малката Борусия” – 3:2 (видео)

Щутгарт със знаменит обрат над „малката Борусия” – 3:2 (видео)

Отборът на Щутгарт стигна до изключително важна победа в борбата си за оцеляване, след като се наложи с 3:2 над тима Борусия Мьонхенгладбах

Отборът на Щутгарт стигна до изключително важна победа в борбата си за оцеляване, след като се наложи с 3:2 над тима Борусия Мьонхенгладбах. Срещата се игра на стадион „Борусия Парк” и бе от програмата на 21-ия кръг на германската първа Бундеслига. Домакините доиграха мача с човек по-малко, след като Данте получи втори жълт картон в 87-ата минута.

Двубоят започна с разменено надмощие за двата тима и пропуски на Даемс и Реус за Гладбах, както и такива на Бока и Гентнер от Щутгарт.

Така се стигна до 29-ата минута, когато домакините излязоха напред в резултата, след като Реус центрира в наказателното поле, Данте се извиси над всички и се разписа за 1:0.

След това попадение натискът на Гладбах продължи и в 31-ата минута Реус даде втора асистенция, този път на Камарго, който хладнокръвно удвои преднината на „малката Борусия”.

Втората част обаче премина изцяло под диктовката на швабите, които се върнаха в мача още в 51-ата минута, когато точен бе Погребняк. Само 5 минути по-късно Бока изведе Харник очи в очи с Хеймерот, а последният с премерен удар възстанови статуквото – 2:2.

След този гол двата тима се захапаха в центъра на терена и когато всички мислеха, че мачът ще завърши наравно, Данте направи нарушение в наказателното си поле, за което получи втори жълт картон, а реферът даде дузпа за Щутгарт. Зад топката застана Гебхарт, който не трепна, оформяйки крайното 3:2.

След тази победа швабите се намират на 17-о място във временното класиране с актив от 19 точки, на 3 от спасителния бряг. Домакините от Гладбах пък остават еднолично на дъното с 16 пункта.
Айнтрахт с четвърта поредна победа в Бундеслигата, надделя над Холщайн Кил като гост (ВИДЕО)