3. Щутгарт профука два гола аванс и взе само точка срещу Херта (ВИДЕО)

Щутгарт профука два гола аванс и взе само точка срещу Херта (ВИДЕО)

Йоветич се превърна в герой за столичани

Щутгарт профука два гола аванс, за да вземе само точка от домакинството си на Херта. Мачът от 14-ия кръг на Бундеслигата завърши 2:2. След равенството столичани са 14-и в класирането с 15 точки, докато Щутгарт е 15-и с 14.

Четвърт час след началото Щутгарт поведе. Омар Мармуш се възползва от груба грешка в изнасянето на топката, напредна и с удар от средна дистанция порази целта.

В 19-ата минута домакините удвоиха преднината си. Хамади Ал Гадиуи намери Филип Фьорстер, който с удар по земя в долния ляв ъгъл реализира.

Постепенно Херта се съвзе. В 34-тата минута Белфодил прати топката в мрежата зад Мюлер, но попадението не беше зачетено заради засада. Наложи се преразглеждане на ситуацията чрез ВАР.

Пет минути по-късно Йоветич разстреля Мюлер и този път нямаше причина голът да не бъде зачитан, така че столичани намалиха пасива си още преди почивката.

До края на първата част с два пропуска се отчетоха играчите на Щутгарт. Втората част започна равностойно с атаки и към двете врати. В 66-ата минута попадение на Омар Мармуш не беше признато заради засада, като отново ВАР трябваше да влиза в употреба.

Четвърт час преди изтичането на редовното време Йоветич стреля директно от пряк свободен удар, но Мюлер се намеси блестящо.

В 76-ата минута Белфодил пусна към Йоветич и този път нападателят нямаше как да пропусне от чиста позиция – 2:2.

До края и двата тима потърсиха победата, но никой не успя да вкара трети гол, който най-вероятно щеше да означава три точки. Така Щутгарт и Херта Берлин прибави по точка към активите си.

Байерн размаза Холщайн Кил, вкара цели шест попадения на опонента си (ВИДЕО)