3. Щутгарт продължава да крачи към Втора Бундеслига след нов провал (видео)

Щутгарт продължава да крачи към Втора Бундеслига след нов провал (видео)

Леверкузен спечели с 4:2 домакинството си и нанесе 14-ата загуба на Щутгарт от началото на сезона

Отборът на Байер Леверкузен постигна 13-ата си победа от началото на сезона в Бундеслигата, след като се наложи с 4:2 над Щутгарт в драматичен двубой от 23-ия кръг на шампионата. И двата тима създадоха доста интересни моменти пред двамата вратари, но два гола за „аспирините” в последните 10-ина минути на двубоя решиха всичко в срещата.

Байер поведе с попадение в самото начало, дело на Кислинг, който от близко разстояние преодоля стража на Щутгарт и изведе тима си с гол напред в резултата.

Равенството обаче бе възстановено в 15-ата минута, когато Харник отбеляза хубаво попадение от около 10-ина метра и върна надеждата на своите.

Леверкузен все пак успя да вземе преднина преди почивката. Това стана в 41-ата минута, като точен този път бе Кастро, който прати кълбото в долния ляв ъгъл на вратата на гостуващия тим и с гола си осигури комфортна преднина за своите на полувремето.

След почивката Щутгарт отново достигна до равенството, след като Кузманович стреля великолепно от границата на наказателното поле на „аспирините” в 52-ата минута и прати топката в горния десен ъгъл на Рене Адлер.

Малко преди края, Леверкузен за трети път успя да поведе. Това се случи в 82-ата минута, когато Рейнартц от границата на вратарското поле не срещна проблеми да вкара трети гол в мрежата на Улрайх.

Крайното 4:2 бе оформено в 91-ата минута. Тогава второто си попадение в мача отбеляза Кислинг и с него сложи край на всички надежди на гостите да вземат поне точка от мача.

След победата, Леверкузен е 2-ри с 45 точки, докато Щутгарт е много близко до участие във Втора Бундеслига през следващия сезон, защото заема 17-ото място с 19.

Айнтрахт с четвърта поредна победа в Бундеслигата, надделя над Холщайн Кил като гост (ВИДЕО)