3. Щутгарт продължава без победа като гост (ВИДЕО)

Щутгарт продължава без победа като гост (ВИДЕО)

Аого пропусна да донесе успеха на "швабите"

Хановер и Щутгарт направиха 1:1 в мач от 13-ия кръг на Бундеслигата. Гостите могат да съжаляват повече, защото водеха почти през целия двубой, а малко след изравнителното попадение на Хановер Денис Аого пропусна златен шанс да донеше успеха на "швабите". Бившият германски  прати топката високо над вратата от чиста позиция.

Така, Щутгарт остана без победа на чужд терен след 6 поредни поражения до момента, но измести Аугсбург от 10-о място. Хановер пък е 8-и с актив от 19 т.

Груба грешка на вратаря на домакините Филип Тшаунер подари гол на Щутгарт в 24-ата минута. Тшаунер трябваше да улови топката след безобиден удар, но тя му се изплъзна и притичалият Такума Асано се възползва.

Четвърт час преди края домакините получиха дузпа и Никлас Фюлкруг беше безмилостен от бялата точка - 1:1.

Щутгарт имаше чудесна възможност да изтръгне победата в 79-ата минута, когато лошо изчистване нагласи топката на крака на Аого, но защитникът направи по-трудното и от около метър-два я ритна високо в аут.