3. Щутгарт приключи с издънките, потопи Майнц {ВИДЕО)

Щутгарт приключи с издънките, потопи Майнц {ВИДЕО)

Капитанът на "швабите" Гонсало Кастро изигра мач №400 в Бундеслигата

Щутгарт сложи край на серията си от две поредни загуби и общо три мача без победа в първенството. "Швабите" спечелиха с 2:0 домакинството си на Майнц и заемат 10-а позиция. Съперникът им пък е предпоследен, на седем точки от спасителната зона.

Капитанът на Щутгарт Гонсало Кастро изигра мач №400 в Бундеслигата. Той е едва третия активен футболист с такова постижение след Мануел Нойер от Байерн и Кристиан Гентнер, който в момента е част от Унион Берлин.

Домакините имаха сериозно териториално преимущество в началото на мача, но не успяха да създадат чисти голови положения пред вратата на съперника. Постепенно гостите изравниха играта, но и те нямаха добри ситуации за отбелязване на гол през първата част.

Все пак в 55-ата минута домакините отбелязаха. Саша Каладжич се възползва от подаване на Борна Соса и преодоля стража на гостите с глава за 1:0, пращайки топката в долния ляв ъгъл на вратата.

В 62-ата минута Майнц можеше да изравни. Карим Онисиво засече с глава центриране от пряк свободен удар, но топката се отклони в напречната греда.

В 72-ата минута Щутгарт затвори мача с второ попадение. Швабите направиха бърза контраатака, и Сайлъс Умангитука успя да се разпише за пореден път този сезон.
Байерн пази Нойер

Вратарят под въпрос до последно

Байерн размаза Холщайн Кил, вкара цели шест попадения на опонента си (ВИДЕО)