3. Щутгарт отново погледна към Втора Бундеслига след срамен резил у дома

Щутгарт отново погледна към Втора Бундеслига след срамен резил у дома

Нюрнберг спечели гостуването си с 4:1

Намиращият се в огромна криза Щутгарт направи нова стъпка към Втора Бундеслига, след като регистрира срамно домакинско поражение с 1:4 от Нюрнберг в мач от 22-ия кръг на немското първенство. Гостите водеха още на почивката, а заради слабото си представяне, Щутгарт заслужено не взе дори точка от двубоя.

Резултатът бе открит в 11-ата минута от Тими Симонс, който с попадението си даде ценна преднина на Нюрнберг.

Вторият гол падна в 28-ата минута и бе отбелязан от Жулиан Шибер.

Щутгарт успя да върне едно попадение до почивката, което бе дело на Патрик Фънк във втората минута на даденото от съдията продължение на първата част.

Краят на всички надежди на домакините за поне точка от срещата дойде в 51-ата минута, когато Тимъти Чандлър направи резултата 1:3.

Четвъртият гол за Нюрнберг падна в 63-ата минута, когато Мехмет Екичи се разписа и оформи крайното 1:4.

След загубата Щутгарт е 17-ти с 19 точки, на три от 15-ото място, което осигурява оставането в Първа Бундеслига. Нюрнберг е 9-ти с 32.

Айнтрахт с четвърта поредна победа в Бундеслигата, надделя над Холщайн Кил като гост (ВИДЕО)