3. Щутгарт не се даде и като гост на Шалке, няма загуба от ноември в Бундеслигата (ВИДЕО)

Хановер записа девета поредна загуба за сметка на Аугсбург, който би за сефте през 2016-а

Мартин Харник влезе като резерва и се разписа само три минути по-късно, за да донесе точката на Щутгарт при 1:1 в гостуването на Шалке в 22-ия кръг на Бундеслигата. „Швабите” са в отлична серия от 8 поредни кръга без загуба, като последната им такава датира от 29 ноември, но тази вечер спря серията им от 5 поредни успеха.

В четвъртък вече Шалке направи 0:0 като гост на Шахтьор (Д) в Лига Европа, а днес атакуващият халф Йоан Белханда даде аванс на „миньорите” в 14-ата минута пред над 61 000 зрители на „Фелтинс Арена”.

Ерик Максим Чупо-Мотинг се контузи и бе сменен принудително в 22-ата минута от Лерой Сане.

Мартин Харник замени Серж Дие в 71-ата минута. На австриеца му трябваха само три минути на терена, за да прониже Ралф Фарман за 1:1 в 74-ата.

В края удар на Матип след корнер мина малко покрай далечната лява греда и ремито се запази.

Шалке е шести с 34 точки, а Щутгарт е 11-и с 28.

По същото време последният Хановер записа девето поредно поражение след 0:1 у дома от друг участник в Лига Европа – Аугсбург.

Кореецът Коо Джа-Чеол отбеляза победния гол за Аугсбург пред 32 400 зрители на „HDI Арена” в 14-ата минута.

За Аугсбург това е първи успех за 2016 година.

Хановер е 18-и с 14 точки. Аугсбург вече има 24 на 13-а позиция.

14 1
Айнтрахт с четвърта поредна победа в Бундеслигата, надделя над Холщайн Кил като гост (ВИДЕО)