3. Щутгарт нанесе втора загуба на Айнтрахт в Първа Бундеслига от началото на сезона (ВИДЕО)

Щутгарт надви с 2:1 Айнтрахт Франкфурт в мач от 9-ия кръг на немската Първа Бундеслига

Щутгарт надви с 2:1 Айнтрахт Франкфурт в мач от 9-ия кръг на немската Първа Бундеслига. Срещата се проведе на „Мерцедес-Бенц-Арена”, а и двата отбора създадоха доста интересни ситуации пред вратата на противника, като гостите от Айнтрахт пък бяха тимът, който владееше топката повече от своя съперник.

Щутгарт поведе с 1:0 в 6-ата минута, когато Кристиан Гентнер успя да се разпише след хубав удар с десния крак. До почивката и двата тима имаха шансове да достигнат до гол, но такъв до края на първото полувреме не падна и след първите 45 минути Щутгарт водеше с 1:0.

Айнтрахт успя да изравни в 67-ата минута, след като Александър Мейер отбеляза страхотен гол с удар от далечна дистанция. Щутгарт обаче отново излезе с гол напред – това се случи в 84-ата минута, а автор на попадението за 2:1 бе Ведад Ибишевич. До края на срещата Айнтрахт се опита да се добере до равенството, но не достигна до втори гол и загуби с 1:2.

Това бе второ поражение в Първа Бундеслига за тима от Франкфурт от началото на сезона. След днешната загуба Айнтрахт остава с актив от 19 пункта и заема 3-ото място, като изостава с 5 точки от лидера Байерн (Мюнхен). Щутгарт е 8-ми с 12 пункта.

Айнтрахт с четвърта поредна победа в Бундеслигата, надделя над Холщайн Кил като гост (ВИДЕО)