3. Щутгарт би на магия Айнтрахт (Б) и е на четвъртфинал за Купата на Германия

Щутгарт би на магия Айнтрахт (Б) и е на четвъртфинал за Купата на Германия

Херта също продължава напред след успех с 2:0 над Нюрнберг

Щутгарт стигна до инфарктна победа с 3:2 над Айнтрахт Брауншвайг и се класира за четвъртфиналите за Купата на Германия.  120 минути трябваха на домакините да пречупят своя корав съперник, за да си осигурят място във финалната осмица на турнира.

Айнтрахт започна отлично двубоя , като в  6-ата минута Бафо отбеляза първото попадение в мача, давайки преднина на гостуващия тим.

Нидермайер върна равенството в мача в 21-ата минута, а Щутгарт имаше отлична възможност да поведе в 35-ата минута, но румънецът Александру Максим пропусна да отбележи от бялата точка.

През второто полувреме резултатът се запази непроменен и мачът влезе в продължения.

С гол на Тимо Вернер в 99-ата минута Щутгарт стигна до ценен аванс, който обаче не успя да задържи.

В 110-ата минута швейцарецът Орхан Адеми вкара за 2:2 и върна надеждите на втородивизионния  Айнтрахт.

Две минути преди края на продълженията Тони Сунич вдигна на крака феновете на „Мерцедес Бенц Арена”, вкарвайки победния гол за крайното 3:2.

Херта също се класира за четвъртфиналите за Купата на Германия след успех с 2:0 при гостуването на втородивизионния Нюрнберг.

Гостите владееха повече топката и показаха по-офанзивен футбол, в резултат на което в 32-ата минута Дарида изведе своя тим напред в резултата.

В 65-ата минута при центриране на Дарида Джон Брукс засече точно и сложи точка на спора, оформяйки крайното 2:0.

Айнтрахт с четвърта поредна победа в Бундеслигата, надделя над Холщайн Кил като гост (ВИДЕО)