3. Шалке засили Волфсбург към пропастта (видео)

Шалке засили Волфсбург към пропастта (видео)

Хановер победи Майнц с 2:0 пред 48 хиляди зрители на "АВД Арена"

Отборът на Шалке победи с минималното 1:0 гостите от Волфсбург в мач от 29 кръг на Първа Бундеслига. Единственото попадение за домакините реализира Журадо в 76-та минута след подаване на Джеферсън Фарфан.

Мачът на "Фелтинс Арена" започна по-активно за домакините и в 6-та минута Раул отправи удар с глава, но топката излезе в аут. В 10-та минута Лукас Шмитц също стреля към вратата на гостите, но без успех. Първата част не бе особено атрактивна, като домакините се пазеха, тъй като през седмицата имаха тежък мач с Интер. "Кралскосините" победиха действащия европейски шампион в Милано с 5:3.

В началото на второто полувреме футболистите на Шалке започнаха да търсят по-устремено гола, но удари на Еду и Фарфан минаха покрай вратата. В 62-та минута Бомйохан нацели напречната греда, а няколко минути по-рано Атсуто Йочида не успя да уцели вратата на "вълците".

Все пак успехът за играчите на Ралф Рангник дойде в 76-та минута когато Журадо вкара след асистенция на Фарфан. Срещата бе наблюдавана от 61673 зрители. След успеха Шалке е на 9-то място с 39 точки, а Волфсбург се засилва към Втора Бундеслига. "Вълците" са на 16-та позиция с 28 точки, 15-ият Щутгарт има актив от 30 т.

В друг мач от кръга в Германия Хановер постигна успех с 2:0 над гостите от Майнц 05. В 45-та минута Я Конан вкара за 1:0 от дузпа, а в 59-та минута Сержо Пинто оформи крайното 2:0. След успеха Хановер се нарежда на 3-то място в класирането с 53 точки. Майнц остава на 5-та позиция с актив от 45 т.

Айнтрахт с четвърта поредна победа в Бундеслигата, надделя над Холщайн Кил като гост (ВИДЕО)