3. Шалке укроти "козлите" и вече заема шестото място в класирането

Шалке укроти "козлите" и вече заема шестото място в класирането

Шалке 04 се наложи с минималното 1:0 над Кьолн в първия мач от 23-ия кръг в Бундеслигата. Двата отбора си поделиха по едно полувреме, като първото бе за домакините, а през втората част „козлите” създадоха по-опасните положения. В края на мача гостите можеха да стигнат до заслуженото равенство, но умелите намеси на вратаря Нойер спасиха трите точки за "миньорите".

В 4-ата минута след центриране от корнер, вратарят на Шалке Мондрагон боксира неуверено топката. Тя попадна в краката на Фарфан, но неговият удар мина встрани от вратата. Седем минути след това Вучичевич стреля от 20-ина метра в ръцете на Нойер.

В 25-ата минута Новакович изпълни по перфектен начин пряк свободен удар от около 30-ина метра от вратата на Шалке, но стражът на домакините Нойер със сетни усилия изби влизащата в долния десен ъгъл топка.

В 28-ата минута „сините” откриха резултата след блестяща контраатака. Курани проби по лявото крило и намери Санчез в наказателното поле. Последният отигра топката много ефектно с пета към Ракитич, който върна топката към връхлитящия Джоус, а той от движение разстреля Мондрагон.

В 42-ата минута Ракитич и Курани с хубаво двойно подаване елиминираха защитата на „козлите”, последният стреля, но Мондрагон изби. При добавката Курани вкара топката в мрежата, но главният рефер след консултация с асистента си отмени гола заради засада.

Второто полувреме започна със силен натиск на гостите. В 50-ата минута опасен удар на Новакович с глава мина над врата, след като засече центрирането от фаул на Пети.

В 61-ата минута отново Пети центрира от фаул, Новакович с глава отклони топката към задната греда, но там от един метър Мохамед не можа да уцели празната врата и да изравни резултата.
В 75-ата минута Фарфан проби по дясното крило и центрира прострелно в наказателното поле на Кьолн, но Матип със сетни услия пресече паса и предотврати опасността.

В 91-ата минута Рафиня се просна в полето на Кьолн, но реферът му показа жълт картон за симулация. В ответната атака Мохамед получи топката в наказателното поле на Шалке, но ударът му бе спасен от Нойер.

В последната минута от даденото три минутно продължение отново Мохамед можеше да се разпише, но и този път Нойер се намеси много умело и запази вратата си суха.

Така след тази победа Шалке се изкачи на шестото място в класирането с актив от 37 точки, докато Кьолн падна на 10-ата позиция.

Шалке 04 - Кьолн 1:0
1:0 Джоунс 28’

Шалке 04: Нойер, Вестерман, Рафиня, Ховедес, Кръстаич, Кобиашвили, Джоунс, Ракитич (72' Бордон), Фарфан, Курани, Санчес (82' Асамоа)

Кьолн: Мондрагон, Бреко, Жеромел, Мохамед, Матип, Брошински (63' Ялчин), Пети, Пецони (82' Ишиаку), Ерет, Вучичевич, Новакович

Жълти картони: Фарфан, Джоунс (Шалке); Ерет, Пети (Кьолн)

Главен рефер: Г. Пърл

Стадион: Велтинс Арена

Зрители: 61 000

Вердер и Борусия (Дортмунд) завъртяха 0:0 за първи път от 23 години насам (ВИДЕО)