3. Шалке удари Леверкузен в края (видео)

Шалке удари Леверкузен в края (видео)

С късен гол на Фарфан „кралскосините” спечелиха на „БайАрена”

Отборът на Шалке спечели гостуването си на Байер Леверкузен с 1:0 в мач от 10-ия кръг на Бундеслигата.

Единственото попадение за „кралскосините” отбеляза Джеферсон Фарфан в 82-ата минута.

Отборът на Шалке бе по-активен през по-голямата част от мача и създаде повече опасности пред противниковата врата.

Още в 14-ата минута Фарфан можеше да открие резултата, но ударът му от десетина метра премина на метрър вдясно от вратата на „аспирините”.

Най-чистото полежение за гостите през първата част обаче се откри пред Бенедикт Хьоведс в 40-ата минута, който засече с глава центриране на Кристиан Фукс от няколко метра, но блестящата реакция на Бернд Лено предотврати попадението.

В самия край на първото полувреме Сидни Сам можеше да вкара за домакините, но ударът му премина опасно близо до лявата греда.

През втората част отново гостите бяха тези, които създаваха повече положения. В 60-ата минута силен удар на Клаас-Ян Хунтелаар бе отразен от Лено, а две минути по-късно удар с глава на Пападопулос едва не облиза лявата греда зад стража на Байер.

Така се стигна до 82-ата минута, когато именно Кириакос Пападопулос намери Фарфан в наказателното поле и перуанецът не сбърка, пращайки топката в долния десен ъгъл.

Благодарение на спечелените три точки, отбора на Шалке вече има 18 в актива си и заема трета позиция. Тимът на Леверкузен пък е на 9-о място с 14 пункта.
Айнтрахт с четвърта поредна победа в Бундеслигата, надделя над Холщайн Кил като гост (ВИДЕО)