3. Шалке се събуди в Бундеслигата с четири гола в мрежата на Гладбах

Шалке се събуди в Бундеслигата с четири гола в мрежата на Гладбах

"Миньорите" взеха първите си точки след пет поредни загуби на старта, Бреел Емболо вкара два пъти

Шалке се събуди в последния мач от шестия кръг на Бундеслигата и разгроми участника в Шампионска лига Борусия Мьонхенгладбах с 4:0 на своя „Фелтинс Арена”.

„Кралскосините” бяха на дъното с пет загуби от пет мача в първенството преди кръга, но натрупаха самочувствие с 3:1 над Залцбург в Лига Европа в четвъртък. Борусия пък допусна обрат като домакин от Барселона през седмицата в Шампионска лига.

Над 62 000 зрители в Гелзенкирхен не видяха гол до почивката, но попаденията заваляха след паузата и все в едната врата.

Траоре ритна опорния крак на Чупо-Мотинг в наказателното поле за дузпа и самият Ерик Чупо-Мотинг вкара в горния ляв ъгъл от 11-те метра за 1:0.

4 минути по-късно Колашинац се разходи като на парад през защитата на гостите по левия фланг и по земя сервира за Бреел Емболо, а младата швейцарска надежда насочи към далечния долен ъгъл за 2:0.

Още две минути по-късно и Чупо-Мотинг остана сам срещу вратаря, Зомер спаси удара му, но Леон Горецка добави на празна врата за третия гол. Тези три гола паднаха в рамките на шест минути и решиха всичко.

В 83-ата минута Емболо с много упорство отне от централния защитник Андреас Кристенсен, размина и него, и вратаря, а после реши да не пада за дузпа, за да може да вкара на празна врата за 4:0.

С първите си точки за сезона Шалке отлепи от дъното и има 3 точки на 16-о място, зад тях са Инголщад и Хамбургер. Борусия М’Гладбах е девети с 10 точки.

Айнтрахт с четвърта поредна победа в Бундеслигата, надделя над Холщайн Кил като гост (ВИДЕО)