3. Шалке се добра до равенство срещу Леверкузен в края – 2:2

Шалке се добра до равенство срещу Леверкузен в края – 2:2

Отборите на Шалке 04 и Байер Леверкузен завършиха наравно 2:2 в срещата по между си от 11-ия кръг на немската първа Бундеслига. Гостите поведоха с два чисти гола преди почивката, но допуснаха изравняване в последните 10 минути на мача. Въпреки, че изпуснаха победата по нелеп начин, „аспирините” се изкачиха на върха в класирането с точка преднина пред Вердер и Хамбургер.

Отборите на Шалке 04 и Байер Леверкузен завършиха наравно 2:2 в срещата по между си от 11-ия кръг на немската първа Бундеслига. Гостите  поведоха с два чисти гола преди почивката, но допуснаха изравняване в последните 10 минути на мача. Въпреки, че изпуснаха победата по нелеп начин, „аспирините” се изкачиха на върха в класирането с точка преднина пред Вердер и Хамбургер.

Юношата на Байерн Тони Кроос даде преднина на гостите в 30-ата минута с хубав удар с десния крак, а минута преди края на полувремето Леверкузен успя да поведе с 2:0. Барнета намери Кислинг в наказателното поле, който засече подаването с едно докосване и разстреля стража на домакините за 0:2.

Шалке натискаше цяло второ полувреме и усилията на момчетата на Феликс Магат дадоха резултат в самия край на мача. В 83-ата минута Кевин Курани върна едно попадение, след като се оказа най-съобразителен при центриране от фаул и отблизо промуши топката в мрежата на Адлер. Две минути преди края на мача Висенте Санчес вкара с глава за крайното 2:2, след като получи топката от Курани.

Така след това равенство Леверкузен излезе еднолично начело в класирането с актив от 23 точки, 1 пред Вердер и Хамбургер. Шалке пък е четвърти с две точки по-малко.